گروه ایران پی سی

عضويت در اين گروه رايگان مي باشد

مزاياي عضويت در گروه ايرنيان پي سي

· دريافت جديدترين اس ام اس ها و جوک ها و مطالب جالب و......... · دريافت ايميل در زمينه‌هاي مختلف از قبيل: طنز، عکس، Wallpaper، شعر، داستان، روانشناسي، کتاب‌شناسي، ايران‌گردي و جهان‌گردي، آموزش کامپوتر و اموزش ها و کتابهای الکترونیکی در ضمینه های مختلف و.......... · دريافت خبري با محوريت اهم اخبار روزنامه‌ها، خبرگزاري‌ها و روزنامه‌هاي اينترنتي. · دريافت جديدترين آلبوم‌هاي موسيقي · دريافت لينک دانلود جديدترين و مفيدترين نرم افزار هاي روز

نحوه عضويت در گروه

براي عضويت در گروه فقط کافي است که ايميل خود را در كادر زير وارد کنيد.

Google Groups
اشتراك در iranpc
:نشانی پست الکترونیک
بازدید از این گروه

سپس براي شما يک پيام تاييد از
(
noreply@googlegroups.com)
با عتوان تاييدکردن ثبت نام ارسال مي شود و شما بايد روي لينكي كه در نامه قرار دارد براي تاييد كردن عضويت كليك كنيد. تا آن موقع لطفا صندوق پست الكترونيك خود را براي اين پيام بازديد كنيد.

۱۳۹۵ خرداد ۲۴, دوشنبه

تنور شكم دم به دم تافتن

مهمانی خدا در ماه رمضان مهمانی عالم از جاهل ، مهمانی قادر از عاجز ، مهمانی باقی از فانی است . اگر دو تا هم شاگردی ، همدیگر را مهمان كنند ، مهم نیست . این شیرین است كه معلم شاگردش را مهمان كند . چقدر برای دانش آموز افتخار است كه بگوید : معلم من را مهمان كرده است . اگر رهبر یک کشور کسی را مهمان كند این خیلی مهم است . چون این‌ها از نظر رتبه یكی نیستند . خدا هم ما را مهمان كرده است . چه كسی پذیرایی می‌كند ؟ گاهی وقت‌ها آدم به یک جایی دعوت می‌شود و می‌بیند كه صاحب خانه نشسته ، آشپز و غلام و كارگر و این‌ها پذیرایی می‌كنند . در مهمانی رمضان خود خدا پذیرایی می‌كند . «نَبِّئْ عِبادی أَنِّی أَنَا الْغَفُورُ الرَّحیمُ»(حجر/49) به بندگانم بگو خودم شما را می‌بخشم «وَ إِذا سَأَلَكَ عِبادی عَنِّی فَإِنِّی قَریبٌ أُجیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذا دَعانِ فَلْیَسْتَجیبُوا لی‏ وَ لْیُؤْمِنُوا بی‏ لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ»(بقره/186) قرآن می‌گوید : اگر بندگان خودم ، سراغ خودم را گرفتند بگو : خودم نزدیك ایشان هستم و پهلوی خودم بیایند . از خودم بخواهند ، خودم حرف هایشان را گوش می‌دهم . این پذیرایی شخصی است . اصولاً بعضی وقت‌ها كارهایی كه خدا با واسطه می‌كند ، می‌گوید : ما كردیم اما بعضی وقت‌ها یک كارهایی كه خودش می‌كند بدون واسطه می‌گوید : خودم كردم و لذا در قرآن هم داریم : «أَنِّی أَنَا الْغَفُورُ الرَّحیمُ» من خودم شما را می‌بخشم . شما حق نداری در بخشش به كسی بگویی : گناه كردم و لذا از گناهان بزرگ است كه كسی اقرار كند آقا من فلان گناه را كردم ! چرا می‌گویی ؟ اگر كسی گناه بكند و به كسی بگوید ، گفتنش هم گناه است . خود گناهش یک گناه است ، این هم كه به كسی می‌گوید دو گناه می‌شود . هركس هر گناهی كرده است فقط به خود خدا بگوید و زمزمه او رمز عفو و بخشش اوست . خداوند درباره‌ فلسفه‌ این مهمانی گفته است ، می‌دانی چرا تو را دعوت كردم ؟ «لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ» اگر می‌گویم : روزه بگیرید برای این است كه می‌خواهم شما تقوی داشته باشی . آدمی كه سی روز نان و آب خودش را نخورد ، بعد نان و آب مردم را هم می‌تواند نخورد .
تنور شكم دم به دم تافتن مصیبت بود روز نایافتن


ادامه مطلب ....

http://ift.tt/236D8hs

منبع:انجمن هاي سياسي مذهبي فرهنگي نورآسمان

تبادل لينك

به گروه اسلامی ما در گوگل بپیوندید تا همیشه با هم باشیم

هیچ نظری موجود نیست: